Pagina 1 van 1

vi leren... hoe begin ik?

Geplaatst: 1 mei 2005, 15:11
door Tjaard
Mja, misschien is het wat weinig tekst zo, maar zijn er mensen die me kunnen helpen een beetje snel vi te leren gebruiken ;) ?

Geplaatst: 1 mei 2005, 15:48
door ByteWarrior
Typ eens 'vimtutor' op de commandline. ;-)
En voor de rest gewoon veel oefenen.

Geplaatst: 1 mei 2005, 16:07
door pw1
En natuurlijk zwerven er op internet verschillende tutorials rond:
Mastering the VI editor
Introduction to Vi
Introductie Vi

Geplaatst: 2 mei 2005, 12:23
door nirwana
http://doc.nl.linux.org/GUIDE/users-nl/vi-tutorial.html helpt inderdaad snel op weg. In het begin is het lastige van Vi het verschil tussen de opdrachtmodus (command) en de bewerkmodus (edit).
Standaard start Vi in opdrachtmodus, waar je bij een andere teksteditor gewoon met bewerken kunt beginnen. Dat is dus behoorlijk wennen.

Als je als eerste opdracht een i invoert, dan kun je met het bewerken van het bestand beginnen. Met o voeg je onder de huidige regel een nieuwe regel in en kun je ook direct invoeren. Als je klaar bent met je wijzigingen, dan ga je met ESC terug naar de opdrachtmodus, voer je een dubbele punt (:) in om een opdracht in te voeren. Dan komt de cursor onderin het scherm te staan. Voer je dan een w in, dan kun je opslaan (mits je daartoe rechten hebt). Als je daar direct wq invoert, dan slaat de editor op en sluit ook direct af (write en quit).

Uiteraard zijn er veel meer mogelijkheden beschikbaar. Een spiekbriefje met opdrachten en de toetscombinaties is daarbij erg handig. Regels verwijderen uit een bestand gaat met de opdracht dd. En daarnaast zijn er nog geavanceerde zaken als knippen en plakken beschikbaar, maar dat vereist toch enige oefening (voor gevorderden).

Vi leren is net als fietsen leren: eenmaal geleerd vergeet je het niet snel meer.

Geplaatst: 2 mei 2005, 13:47
door ByteWarrior
Zorg er alleszins voor dat je Cream bij Vim installeert. Dat zijn enkele uitbreidingen die het werken met Vim handiger maken. Zo start je onmiddellijk in edit-mode op ipv in commandomodus.

Geplaatst: 2 mei 2005, 19:55
door nirwana
Om het overzichtelijk te maken:
- er was een Vi
- dat is verbeterd door de komst van Vi Improved (Vim)
- dat is verbeterd door de komst van Cream

En er zijn natuurlijk ook altijd mensen die zweren bij Emacs of UltraEdit :?

Geplaatst: 3 mei 2005, 17:41
door Tjaard
...en als er iets is wat niet slijt is dat het gebruik van ctrl-a, ctrl-e en ctrl-k, dat ben ik echt gewend :) ...

Maar ik zal eens een spiekbrief zoeken :P . (wat emacs is nu eenmaal... een log monster :roll: )

BW, hoe krijg ik cream eigenlijk WEL in command mode :? ? Esc rammen helpt niet :P .

Okay, in expert mode werkt escape wel, maar hoe krijg ik m'n copypastebuffer er nou weer is :? ?

En waarom zie ik call: CreamUp(i) staan als ik de pijl omhoog indruk :? ?

Geplaatst: 4 mei 2005, 10:37
door ByteWarrior
Lees de FAQ eens en neem de Keyboard Shortcuts een door.

Ik vind dat alles logischer in mekaar zit met Cream, maar dat is subjectief natuurlijk. ;)

Geplaatst: 11 mei 2005, 15:45
door Tjaard
Iemand ook een idee hoe je cream installeert als je de betreffende bak niet kan rooten :) ?

Geplaatst: 11 mei 2005, 22:11
door nirwana
ucchan schreef:Iemand ook een idee hoe je cream installeert als je de betreffende bak niet kan rooten :) ?
Ik heb geen verstand van Cream, maar waarom kun je niet rooten ? Is het niet je eigen PC en heb je onvoldoende rechten ? Of is je PC zo goed beveiligd dat dat niet kan ?

Geplaatst: 11 mei 2005, 23:07
door Tjaard
Uni, zou een beetje een zooi worden als iedereen dat kon ;) .

Geplaatst: 12 mei 2005, 19:06
door ByteWarrior
Is er geen zip-file van Cream?? :wink:

Re: vi leren... hoe begin ik?

Geplaatst: 17 mei 2005, 20:23
door kuup
ucchan schreef:Mja, misschien is het wat weinig tekst zo, maar zijn er mensen die me kunnen helpen een beetje snel vi te leren gebruiken ;) ?
Kijk hier even: http://vigor.sourceforge.net/screenshots/
.... en volg vooral zijn goede raad op.
:-)

Vigor: all the problems, twice the bugs.