Je komt hiermee waarschijnlijk al snel uit op Javascript als scripttaal. Dat wordt door alle moderne browsers ondersteund (mits niet uitgeschakeld) en als je dat goed doet, dan werkt het in alle browsers op soortgelijke wijze.
In jouw geval moet je de geselecteerde waarde met Javascript opvragen en vervolgens kun je op basis van wat er is geselecteerd een nieuwe pagina opbouwen (zoek maar eens naar informatie over
document.write) of bijvoorbeeld doorsturen naar een andere pagina (als het vaste waarden betreft) met
location.href.
Je kunt het zo "Jip-en-Janneke" krijgen als je zelf wilt. Dan moet je enkel aangeven wat je wel en (nog) niet begrijpt van de uitleg.
Begin bijvoorbeeld eens met
deze cursus om iets meer over Javascript te leren en alvast wat vingeroefeningen ermee te doen. Dan is een volgende stap om de pagina te bouwen die jij in gedachten hebt (en ons af en toe om hulp te vragen, mocht het onderweg lastig worden).